Jesteś studentem międzynarodowym, który chce studiować za granicą w Korei Południowej? Zobacz wszystkie niskie czesne na uniwersytetach w Korei Południowej z opłatami za naukę, kosztami utrzymania i sposobem aplikowania.

O Korei Południowej

Studiowanie w Korei jest marzeniem wielu międzynarodowych studentów. Dlaczego tak jest? Są przede wszystkim trzy powody, dla których międzynarodowi studenci chcą studiować w Korei.

Po pierwsze, system edukacji nie jest dobry w ich własnym kraju. Ponieważ istnieje duża konkurencja o ograniczoną ilość miejsca na uczelniach, które są akademicko gorsze, międzynarodowi studenci chcą studiować gdzie indziej, gdzie mogą uzyskać lepsze wykształcenie.

Po drugie, uniwersytety w Korei oferują międzynarodowym studentom lepsze wykształcenie, ponieważ wiele z nich, w tym Seoul National University i KAIST, często znajduje się w pierwszej setce najlepszych uniwersytetów.

Po trzecie, uniwersytety w Korei są stosunkowo tańsze dla międzynarodowych studentów niż te, które są w innych zaawansowanych krajach, takich jak USA i Kanada.

Przeczytaj również;studiuj na łotewskich uniwersytetach, na które można aplikować – z opłatą za studia i wizę – szczegóły dotyczące aplikacji

Koszty zakwaterowania i utrzymania w Korei Południowej

Zakwaterowanie w akademiku uniwersyteckim będzie zazwyczaj najbardziej przystępną opcją dostępną dla Ciebie jako studenta w Korei Południowej. Rząd szacuje koszty na poziomie od 320,000 do 1,500,000 (mniej więcej równowartość od 300 USD do 1400 USD) za semestr, różniące się w zależności od liczby osób mieszkających w akademiku i świadczenia innych usług, takich jak catering.

Mieszkania prywatne mogą się bardzo różnić w niektórych rejonach czynsz może być tak niski, jak 320,000 miesięcznie, ale gdzie indziej możesz zapłacić do 20,000,000 (18,000 USD) za okres z wysokimi depozytami osobistymi wymaganymi również przez niektórych właścicieli.

Jedną z alternatywnych form prywatnego zakwaterowania jest hasukjip, forma pensjonatu. Mogą one kosztować zaledwie 320,000 i 530,000 (300-500 USD) miesięcznie, ale ceny i wyposażenie są bardzo zmienne.

Twoja uczelnia powinna być w stanie zaoferować Ci kilka informacji i porad na temat ustaleń dotyczących własnego zakwaterowania, jak również kosztów i jakości pobliskiego hasukjip i innych prywatnych opcji. Powinieneś skontaktować się z nimi wcześniej, ponieważ może być konieczne wcześniejsze potwierdzenie zakwaterowania, aby wykazać, że masz wystarczające środki finansowe na utrzymanie podczas studiów.

Ogólne koszty utrzymania (General Living Costs)

Większość Korei Południowej jest stosunkowo tania w utrzymaniu, choć ceny w Seulu mogą być znacznie wyższe niż w innych regionach.

Większość uniwersytetów oferuje niedrogie wyżywienie na swoich kampusach, a posiłek z tych placówek może kosztować zaledwie 2,600 (2,50 USD).Ogólnie rzecz biorąc, rodzima kuchnia południowokoreańska będzie kosztować mniej niż jedzenie z zachodnich franczyzy restauracyjnych, ale albo powinna być przystępna cenowo.

Rząd południowokoreański szacuje koszt wyżywienia na około 320,000 (300 USD) miesięcznie, jeśli w przeważającej mierze korzysta z wyżywienia uniwersyteckiego.

Dostęp do wiodących na świecie usług szerokopasmowego Internetu w Korei Południowej będzie zazwyczaj kosztował około 32,000 (30 USD) miesięcznie.