Inżynieria jest w dużej mierze uważana za dziedzinę zorientowaną na zastosowanie. W rezultacie teoria leżąca u podstaw wniosku ma mniejsze znaczenie, a autorom z dziedziny inżynierii często trudno jest napisać pracę badawczą do publikacji. Podstawową różnicą jest podejście – stosowanie teorii w porównaniu z praktyką.

Moim zdaniem istotne jest uznanie różnicy między „inżynierami” a „naukowcami akademickimi”. Inżynierowie są profesjonalistami w branży, którzy doskonale radzą sobie z wdrażaniem lub stosowaniem nowych technologii inżynierskich, podczas gdy naukowcy są w stanie dokonywać nowych odkryć i tworzyć wysokiej jakości publikacje warte uwagi. Rękopis akademicki powinien zawierać „teorię” i „badania” w celu wskazania głębokiej analizy tematu. Zrozumienie obu tych elementów pomoże autorom przygotować wysokiej jakości rękopisy związane z inżynierią.

Oto cztery kluczowe wskazówki, o których naukowcy powinni pamiętać, pisząc prace inżynierskie:

Sortuj swoje wyniki badań tak wcześnie, jak to możliwe.

Nie wszyscy inżynierowie są w stanie posługiwać się wynikami badań. Z biegiem lat natrafiłem na wiele przypadków, w których badacze zwlekają z analizą i sortowaniem wyników badań nawet przez kilka lat, aż do momentu, gdy naprawdę „muszą”. Może się to okazać ryzykowne.

Skoncentrowanie się na jakości prezentowanych danych, a nie na ilości.

Najbardziej powszechnym i błędnym założeniem autorów w odniesieniu do pisania pracy inżynierskiej jest to, że posiadanie dużej ilości danych jest wszystkim, czego potrzebują i że im dłuższa jest praca, tym lepiej. Często recenzowałem takie rękopisy, które są prawie przeładowane danymi, które nie zawsze mogą być istotne dla tematu. Dane stanowią tylko część badań; w rzeczywistości praca inżynierska nie wymaga dużej ilości danych.

Jeśli po zastosowaniu się do tych trzech wytycznych posiadasz dodatkowe dane, które mogą wydawać się obiecujące, usuń je. Kluczem jest pokazanie czytelnikom tylko tych danych, które są bezpośrednio związane z kluczowym przesłaniem Twojej pracy. Im więcej informacji zawierasz, tym bardziej możesz dezorientować swoich czytelników.

Masz problem z napisaniem pracy inżynierskiej? Szukasz pomocy?

Wejdź na stronę: pisanie prac inżynierskich

Wyjaśnij teorię stojącą za danymi.

Wiąże się to z różnicą, którą wcześniej podkreśliłem – inżynierowie stosują badania, autorzy wyjaśniają teorię stojącą za wnioskiem. Większość autorów opracowań inżynieryjnych zakłada, że ich czytelnicy byliby bardziej zainteresowani „wynikami” niż „jak i dlaczego wyniki zostały osiągnięte”.

Jednak praca akademicka powinna zagłębiać się w aspekt badań naukowych, a nie tylko prezentować dane. Kluczem jest wydobycie „tajemnicy”, która kryje się za twoimi danymi.

Przywołaj najbardziej aktualną dostępną literaturę.

Dziedzina inżynierii rozwija się w szybkim tempie, a co roku publikowane są pewne rewolucyjne odkrycia. Dlatego ważne jest, aby cytowana literatura była aktualna i aktualna, a nie przestarzała. Wywrze to dobre wrażenie na redaktorach czasopism, recenzentach i czytelnikach.

Korzystanie z tych wskazówek i wskazówek pomoże Ci napisać skuteczną pracę badawczą.

Dodaj komentarz