Można śmiało powiedzieć, że znaczna większość ludzi wiedziałaby, że papier jest produktem pochodzącym z drewna, ale nie tak wiele osób faktycznie zna proces, w wyniku którego tarcica jest przekształcana w lepką nutę. Produkcja papieru jest niezwykle dużym przemysłem i nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Od początku do końca, surowce są poddawane różnorodnym zabiegom i przetwarzane na wiele różnych sposobów, zanim produkt końcowy zjedzie z linii produkcyjnych. Przyjrzyjmy się teraz temu, jak powstaje papier.

Więc drewno użyte do produkcji papieru pochodzi z jednego z kilku źródeł. Może pochodzić z małych drzewek, które są uprawiane i zbierane wyłącznie w celu produkcji papieru. Istnieją gospodarstwa drzewiaste, które uprawiają mniejsze drzewa, które nie są przeznaczone do wykorzystania jako tarcica, a jedynie jako źródło drewna do produkcji papieru. Ale metoda ta jest często stosowana w lewo od innych. Częściej zdarza się, że firma papiernicza pozyskuje materiały od firm produkujących tarcicę. Większość producentów papieru weźmie resztki pozostawione przez tartaki, takie jak drewno, które nie nadawało się do przetworzenia na tarcicę.

Końcowe źródło pochodzi z włókien pochodzących z recyklingu, które wcześniej znajdowały się w papierze. Jest to oczywiście najbardziej przyjazny dla środowiska sposób działania. Szacuje się, że około 50% produktów papierniczych wykorzystywanych przez Amerykanów jest poddawanych recyklingowi i ponownie wykorzystywanych do innych celów.

Istnieje tak wiele różnych rodzajów papieru – niektóre będą używać dodatków lub innych materiałów syntetycznych do obróbki papieru w pewien sposób – ale prawie cały papier będzie tworzony głównie przez naturalne włókna drzewne. Papier z drewna liściastego ma gładką powierzchnię, która sprawia, że nadaje się idealnie do pisania i/lub drukowania, ale jest słaby i nie jest w stanie utrzymać dużej wagi. Z drugiej strony, papier pozyskiwany z drewna miękkiego jest dość szorstki, ale korzysta na tym, że jest mocniejszy i mocniejszy.

Kiedy drewno dociera do papierni, jest ono czyszczone w celu usunięcia wszelkich zabrudzeń i innych zanieczyszczeń. Następnie jest on rozkładany na zrębki drewniane, które w końcu utworzą pulpę drzewną do wykorzystania w papierze. Podczas procesu miażdżenia włókna drzewne są oddzielane od siebie i rozdzielane na poszczególne włókna. Sposób rozdrabniania drewna zależy od przeznaczenia papieru. Jest on mieszany z wodą, a w niektórych przypadkach z innymi chemikaliami lub dodatkami. Proces mieszania zapewnia również, że mieszanka masy papierniczej jest równa i że nie ma kłopotliwych kępek masy papierniczej, które zrzucają równowagę substancji.

Mieszanie jest niezwykle ważnym etapem w procesie produkcji papieru. Łączy w sobie podstawowe składniki, które są wykorzystywane do produkcji papieru. Pulpa drzewna wygląda jak gruba substancja półstała, a jej sporą ilością jest woda. Następnym krokiem jest usunięcie nadmiaru wody z masy papierniczej, znanej również jako wywar papierniczy. W celu odprowadzenia wody, masa jest rozpylana na sito druciane, a woda jest filtrowana przez sito. Woda ta będzie przechowywana i zapisywana do wielokrotnego użytku. Po usunięciu wody masa zaczyna się wiązać i tworzy bardzo cienką matę.

Mata zostanie sprasowana przez rolki, które skutecznie odprowadzają wodę, która nie została usunięta z filtra drucianego. Stamtąd masa celulozowa jest przemieszczana przez wypełnione parą ogromne stalowe cylindry, w których jest prasowana przez gorące walce, które uszczelniają papier. Jest to proces stopniowy, który być może trzeba będzie powtórzyć kilka razy, aby osiągnąć pożądany efekt.Ale w końcu w wyniku tego powstaną arkusze papieru, które zostaną przycięte do odpowiedniego rozmiaru i wysłane Tom zostanie sprzedany.

Dodaj komentarz