Jednym z najważniejszych doświadczeń akademickich jest życie w akademiku – przynajmniej przez rok. Wielu studentów uważa, że zakwaterowanie w akademiku jest idealne na okres po pierwszym roku studiów z różnych powodów. Jeśli wybierasz się na studia, następujące osiem powodów to tylko kilka korzyści płynących z mieszkania w akademiku.

Poznaj ludzi

Jednym z najlepszych powodów do życia w akademiku podczas pierwszych kilku lat studiów jest poznanie wielu nowych ludzi. Odkryjesz niezliczoną ilość osobowości w akademiku – niektóre przyjemne, inne nie, ale zbudujesz sieć znajomych i wzbogacisz swoje życie o wielu nowych przyjaciół po prostu żyjąc wśród innych studentów.

Czystość

Jednym z najlepszych powodów do życia w akademiku jest to, że ktoś inny czyści łazienki! Podczas gdy Twoim obowiązkiem jest utrzymanie pokoju w czystości, w większości przypadków personel uniwersytecki upewnia się, że łazienka i wspólne obszary są dobrze utrzymane i odkażone.

Bezpieczeństwo

Uczelnie i uniwersytety wkładają wiele wysiłku w utrzymanie bezpieczeństwa i ochrony akademików. Większość rodziców, oczywiście, uważa ten aspekt za dość pocieszający. Niestety, życie poza terenem kampusu nie zapewnia zazwyczaj takiego samego poziomu bezpieczeństwa. Wiele szkół wyższych posiada nawet kamery monitorujące, które działają wokół akademików w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Elektroniczne oszczędności

Dzisiejsze akademiki wyposażone są w sieć Wi-Fi i kabel. Jeśli mieszkasz poza kampusem, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić za te usługi i ich instalację. Po prostu mieszkając w akademiku, będziesz cieszyć się większą przepustowością łącza internetowego i masz dostęp do Internetu, którego potrzebujesz, aby pracować na kursie i łączyć się z przyjaciółmi i rodziną w domu. Chociaż istnieje prawdopodobieństwo, że opłata za to pasmo jest pobierana, jest ona ujęta w kosztach akademika, więc nie będziesz musiał się zmagać z oddzielnymi i bardziej kosztownymi rachunkami za dostęp do Internetu.

Wygodna lokalizacja

Jednym z powodów, dla których warto mieszkać w akademiku jest to, że jest on prawdopodobnie położony na lub bardzo blisko kampusu. Nie musisz się martwić o transport, gdy mieszkasz na kampusie, a z łatwością dotrzesz na zajęcia na czas. Dogodne jest również mieszkanie w pobliżu innych budynków uniwersyteckich, takich jak biblioteka, centrum rekreacyjne i pracownie komputerowe.

Pozytywne przejście do dorosłości

Wielu studentów, nigdy wcześniej nie mieszkało samotnie. Życie w akademiku staje się mile widzianym przejściem do życia jako osoba dorosła. Prawdopodobnie będziesz miał współlokatora i kilka zasad akademika do przestrzegania. Zamiast żyć całkowicie niezależnie, akademik zapewnia wspaniałe środowisko z doradcami i innym pomocnym personelem.

Działania

Wiele akademików i pięter akademików uczestniczy w różnych zajęciach, które pomagają studentom poznać innych i cieszyć się społecznymi aspektami życia na uczelni. Personel naprawdę rozumie, jak sprawić, by dzieci ze szkół wyższych czuły się jak u siebie w domu.

Nie ma mebli do przeniesienia

Kiedy mieszkasz w akademiku, nie musisz się martwić o przeniesienie łóżka, kanapy lub innego wyposażenia, które może być kosztowne w transporcie. Zamiast tego, możesz po prostu spakować swój bagażnik z ubraniami i książkami.

Oczywiście, to tylko kilka powodów. Spodoba ci się odkrycie wielu innych korzyści z mieszkania w akademiku po wprowadzeniu się do niego.

Dodaj komentarz