Jakie standardy powinien spełniać dobry długopis/pióro. Czy ślizga się po papierze, czy też szarpie? Czy atrament płynie w gładkiej linii, czy też jest nieprzewidywalny? jak wygląda? Przy tak wielu odmianach, od plastikowych długopisów sprzedawanych przez kilkanaście do tysięcy dolarów piór wiecznych upolowanych przez kolekcjonerów, postanowiliśmy znaleźć najlepsze długopisy do codziennego użytku.

Skonsultowaliśmy się z panelem ekspertów, wybranych przez osobistych faworytów i wydobyliśmy nasze własne w celu określenia najlepszych pretendentów. Wynikiem tego jest ranking 10 najlepszych piór. Jedna uwaga: Wiele z tego, co sprawia, że jedno pióro jest lepsze od drugiego, jest całkowicie subiektywne. Niektórzy z nas wolą cieńszą linię, a inni grubszą. Piękne pióro jednej osoby może być tylko zwykłe dla drugiej osoby. A jeśli nie zgadzasz się, podziel się nim w komentarzach.

Kryteria

W naszym zespole mamy tych, którzy preferują pióra cienkie, inni, którzy lubią pióra grube, marker-y, a nawet jedno pióro wieczne, ale choć nasze indywidualne preferencje są różne, dążyliśmy do ujednolicenia naszych ocen, oceniając każde pióro w skali od 1 (słabe) do 5 (doskonałe):

Gładkość: Jak łatwo pióro przesuwa się po kartce? Czy końcówkaszarpie papier lub zacina się podczas przesuwania?

Rozmazanie: Czy podczas pisania tusz rozmazuje się na papierze lub na dłoni? W jakim stopniu?

Prześwitujące: Czy atrament przenika na drugą stronę strony?

Uczucie: Jak się czuje pióro w dłoni? Czy trzymanie pióra jest wygodne?

Wygląda: Czy to piękny instrument do pisania? Czy istnieją elementy konstrukcyjne, które wyróżniają pióro?

Metodologia

Kiedy zawęziliśmy listę do najlepszych, najbardziej polecanych długopisów, podzielone zostały na kilka grup i przekazane do oceny do kilku osób. Aby ujednolicić powierzchnię do pisania, poprosiliśmy każdego z testerów o korzystanie z piór na tym samym papierze i uśrednialiśmy wyniki każdego z nich w pięciu kategoriach. przy dużych dysproporcjach gładkości i jakości ustalenie rankingu było dość proste. Mimo to – zostaliśmy z kilkoma długopisami, które miały taki sam średni wynik i taką samą ocenę gładkości, jednak okazało się że osoby leworęczne podczas testu dość łatwo mogły zauważyć dodatkowe atrybuty i ocenić dysproporcję w jakości.

Poniżej lista 10 najlepszych:

1. Baron Fig Squire — Best Rollerball & Best Overall
2. OHTO Horizon Needle Point Knock — Best Ballpoint
3. Prismacolor Premier Fine Line — Best Felt-tip Pen
4. Aurora Ipsilon — Best Fountain Pen
5. Kaweco Classic Sport Fountain Pen
6. Schneider Slider Memo XB Medium
7. Parker Jotter
8. Retro 51 Tornado
9. Hay Bullet
10. Pelikan P205

Dodaj komentarz